حاضر – هدیه ایران فرودگاه فرودگاه امام خمینی

حاضر – هدیه: ایران فرودگاه فرودگاه امام خمینی آسیا پاسیفیک اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مداخله‌های آمریکا در امور کشور عزیزمان ایران در تناقض با قواعد آمره حقوق بین‌الملل است

نماینده کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل کارها مداخله جویانه فاحش دولت آمریکا را در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل و علی رغم اصول و اهداف منشور ملل متحد دانست

مداخله‌های آمریکا در امور کشور عزیزمان ایران در تناقض با قواعد آمره حقوق بین‌الملل است

مداخله های آمریکا در امور کشور عزیزمان ایران در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل است

عبارات مهم : ایران

نماینده کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل کارها مداخله جویانه فاحش دولت آمریکا را در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل و علی رغم اصول و اهداف منشور ملل متحد دانست و اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انتظار دارد همه کشورها چنین سیاست ها و سخنان خطرناکی را محکوم کرده و از دولت ایالات متحده بخواهند مسئولانه عمل کند و به اصول منشور ملل متحد و حقوق بین الملل پایبند بماند.

به گزارش ایسنا، متن نامه غلامعلی خوشرو به شورای امنیت به شرح زیر است:

مداخله‌های آمریکا در امور کشور عزیزمان ایران در تناقض با قواعد آمره حقوق بین‌الملل است

«بر اساس دستورالعمل دولت متبوع خود و پیرو نامه قبلی اینجانب در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ در مورد سیاست های مداخله جویانه آمریکا، مایلم توجه شما را به تلاش های گسترده اخیر دولت آمریکا جهت مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جلب نمایم. کارها مستمر دولت های قبلی آمریکا در برهم زدن روند عادی حیات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور عزیزمان ایران که با کودتای نظامی علیه نخست وزیر منتخب ملت کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۳۲ شروع شد، در چند دهه گذشته ادامه داشته هست. دولت تازه ایالات متحده هیچ گونه حد و مرزی در نقض تمامی اصول و قواعد حقوق بین الملل حاکم بر پیشبرد متمدنانه روابط بین الملل قائل نیست.

در چند روز گذشته، دولت آمریکا با هدایت مدیر جمهور آن کشور کارها مداخله جویانه خود در امور داخلی کشور عزیزمان ایران را به شکل بی شرمانه ای زیاد کردن داده هست. این کارها به بهانه حمایت از اعتراضات پراکنده ای است که در موارد متعدد به وسیله نفوذی ها به سمت خشونت کور، تخریب گسترده و کشتار بی علت از جمله قتل یک پسربچه ۱۲ ساله و پدرش منحرف شده است هست. مدیر جمهور آمریکا و معاون وی در توئیت های مکرر مضحک خود، ایرانی ها را به کارها خرابکارانه جنبش کرده اند. وزارت خارجه آمریکا تا آن جا پیش رفت که معترضین در کشور عزیزمان ایران را تشویق را به عوض کردن دولت کند و اذعان داشت که در حال مداخله در امور داخلی کشور عزیزمان ایران از طریق فیسبوک و توئیتر است.

نماینده کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل کارها مداخله جویانه فاحش دولت آمریکا را در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل و علی رغم اصول و اهداف منشور ملل متحد دانست

دولت کنونی آمریکا به رغم بیانیه های توخالی اخیر خود، دائما ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران را مورد توهین قرار داده و خصومت آشکار خود با مردم کشور عزیزمان ایران را نشان داده است که از جمله آن ها ممانعت از ورود شهروندان عادی کشور عزیزمان ایران به آمریکا هست. علاوه بر این، آمریکا حتی تعهدات خود تحت برجام را از طریق تحمیل تحریم های غیرقانونی علیه کشور عزیزمان ایران و انجام همه گونه کارها انحرافی به منظور جلوگیری از برخورداری مردم کشور عزیزمان ایران از منافع اقتصادی ناشی از تعهدات آمریکا تحت برجام جهت برطرف تحریم را نقض کرده است.

لازم است خاطرنشان کنم حق اعتراض در قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مورد شناسایی قرار گرفته و تضمین شده است هست. در اجرای این اصل قانون اساسی، اعتراضات، تظاهرات و تحصن ها تقریبا به صورت روزانه به وسیله گروه ها با منافع متفاوت در اقصاء نقاط کشور انجام می گیرد. دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نظیر تمامی نظام های دموکراتیک مصمم به حفاظت از این حق و نیز امنیت شهروندانش علیه کارها خشونت بار و خرابکارانه است.

اقدامات مداخله جویانه فاحشی که هم اکنون به وسیله دولت آمریکا صورت می گیرد، در تناقض با قواعد آمره حقوق بین الملل و علی رغم اصول و اهداف منشور ملل متحد هست. دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انتظار دارد همه کشور ها چنین سیاست ها و سخنان خطرناکی را محکوم کرده و از دولت ایالات متحده بخواهند مسئولانه عمل کند و به اصول منشور ملل متحد و حقوق بین الملل پایبند بماند.

مداخله‌های آمریکا در امور کشور عزیزمان ایران در تناقض با قواعد آمره حقوق بین‌الملل است

موجب امتنان خواهد بود چنانچه این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر گردد.»

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | ایرانی | بین الملل | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs