حاضر – هدیه ایران فرودگاه فرودگاه امام خمینی

حاضر – هدیه: ایران فرودگاه فرودگاه امام خمینی آسیا پاسیفیک اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ملت ما ملتی بزرگ در دنیا است/ در فتح خرمشهر دنیا پذیرفت کشور عزیزمان ایران شکست‌ناپذیر است ، روحانی

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، تصریح کرد: شهدا مقام والایی دارند و در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، روز

ملت ما ملتی بزرگ در دنیا است/ در فتح خرمشهر دنیا پذیرفت کشور عزیزمان ایران شکست‌ناپذیر است ، روحانی

روحانی: ملت ما ملتی بزرگ در دنیا است/ در فتح خرمشهر دنیا پذیرفت کشور عزیزمان ایران شکست ناپذیر است

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، تصریح کرد: شهدا مقام والایی دارند و در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، روزها و ایام مهم و آینده سازی را آفریدند و جایگاه والایی دارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه در مراسم یازدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران، خاص شهدای فتح خرمشهر که همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی برگزار شد، گفت: ماه رمضان، ماه غفران و رضوان الهی و ماه کم کردن قرآن، شب های قدر و ماه امام مجتبی(ع) و مولایمان امیرالمؤمنین علی(ع) است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ماه رمضان این خبر را دارد که وقت در تاریخ گر چه از لحاظ ظاهر مانند یکدیگر هست، ولی در باطن، روزها و شب ها با هم تفاوت دارند و بعضی ایام، جایگاه خاص و خاص ای دارند، گفت: ما در زندگی، ساعات، روزها و لحظات آینده ساز بسیاری داریم و گاهی یک لحظه بالاتر از همه عمر بوده و آینده انسان در آن لحظه عوض کردن می کند.

روحانی با بیان اینکه باید قدردان لحظات آینده ساز زندگی مان باشیم، گفت: حضرت علی(ع) در جنگ احزاب تنها دقایقی در برابر دشمن ایستاد، ولی عمل او در آن میدان موجب پیروزی و آینده ساز بود به گونه ای که پیامبر(ص) هنگامی که حضرت علی(ع) به میدان می رفت، فرمود: تمام ایمان در برابر تمام شرک و کفر ظاهر شده است است.

رئیس جمهور با بیان اینکه عمل انسان گاهی به منزله کل اسلام و ایمان بوده و حضور، فداکاری، اقدام، عمل و کلام او معادل عبادت همه انسان ها می شود، گفت: پیامبر(ص) بعد از جهاد حضرت علی(ع) در جنگ خندق، فرمود: «یا علی با کار تو غرور و افتخار در منزل هر مسلمان بوجود آمد و ذلت به منزل هر کافر رفت.»

دکتر روحانی تأکید کرد: ملت کشور عزیزمان ایران و ملت ها و رهبران اسلامی گاهی در لحظاتی مهم و آینده ساز قرار می گیرند که باید در آن تصمیم و عمل آینده ساز داشته باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه از ابتدای نهضت اسلامی، شهدای فراوانی در حوادث گوناگون از جمله اتفاق فروردین 42 در فیضیه و بعد از آن در سال 57 و دوران دفاع مقدس داشته ایم، گفت: شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همگی در تاریخ انقلاب نقش آفرین بوده و از عزت، شرف، ملت، ایمان و ارزش های کشور، دفاع کردند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اگر فداکاری و ایثار رزمندگان وجود نداشت و اگر آنها ایستادگی و دفاع نکرده و از مرز و بوم، حیثیت، اسلام و انقلاب دفاع نمی کردند، امروز معلوم نبود در چه شرایط و جایگاهی قرار داشتیم، گفت: در چند سال اخیر دیدید که عده ای تروریست در عراق و سوریه با جان، مال و ناموس مردم چه رفتاری داشتند.

روحانی با بیان اینکه عزت، عظمت و آبرو از هر چیز دیگری جهت یک ملت، بالاتر هست، افزود: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت داشته باشیم، ولی در برابر یک ابرقدرت، ذلیل باشیم، به جایی نخواهیم رسید.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مدیر جمهور تازه آمریکا مردم عربستان را گاو شیرده می نامد و با وقاحت اعلام می کند که باید آنها را دوشید، گفت: ثروت و زندگی قشنگ جهت یک ملت ارزشمند هست، ولی بالاتر از آن جایگاه و آبروی یک ملت است.

روحانی تأکید کرد: امروز ملت کشور عزیزمان ایران به عنوان ملتی بزرگ و عزیز در دنیا مطرح هست، آیا که یک تنه و با اتکاء به خدا و توسل به پیامبر و ائمه در برابر دشمن ایستاد و دفاع کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، شرق و غرب، در برابر ما قرار داشت و همه گونه امکانات در اختیار دشمن قرار می دادند، گفت: ملت کشور عزیزمان ایران در این جنگ 8 ساله بسیار مظلوم بود و رزمندگان ما به تنهایی ایستادند و روزهای پرافتخار زیادی را بوجود آوردند.

روحانی با بیان اینکه نخستین عملیات بزرگ و غرور آفرین ما در دوران مقدس، عملیات ثامن الائمه بود که منجر به شکست حصر آبادان شد و بعد از آن عملیات بستان، عملیات فتح المبین و علمیاتی بود که در سوم خرداد منجر به آزادی خرمشهر عزیز گردید، گفت: در آزادسازی خرمشهر همه ملت کشور عزیزمان ایران اعم از ارتش، سپاه، بسیج، عشایر و نیروی انتظامی، تلاش کردند.

رئیس جمهور تأکید کرد: خبر سوم خرداد این است که دنیا در فتح خرمشهر پذیرفت، کشور عزیزمان ایران شکست ناپذیر است.

دکتر روحانی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ روزی مردم کشور عزیزمان ایران را از روز آزادسازی خرمشهر خوشحال تر نکرد، گفت: این غرور و افتخار متعلق به شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنان است که توانستند خوش حالی و غرور را جهت ملت به ارمغان بیاورند.

رئیس جمهور تصریح کرد: هر اقدامی که دولت جهت خانواده معظم شهیدان و ایثارگران انجام دهد، یک تقدیر راحت در برابر کار عظیمی است که آنها با نثار عزیزانشان جهت کشور انجام دادند و از خدا می خواهیم تا به خادمان مردم توفیق دهد که بتوانیم به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

پیش از سخنان مدیر جمهور، معاون مدیر جمهور و مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران، آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد را برگ زرینی در ۸ سال دفاع مقدس دانست و تاکید کرد که این حرکت رزمندگان اسلام ، دوست و دشمن را وادار به تحسین مقاومت و ایستادگی رزمندگان در دفاع از کشور کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با ارائه گزارشی از برنامه ها و کارها بنیاد شهید و امور ایثارگران در برگزاری کنگره ملی تجلیل از ایثارگران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران ، از دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید به خاطر حمایت ها و اهتمام در توجه نسبت به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران تقدیر کرد.

همچنین روحانی در این مراسم از ۱۲ خانواده شهید و برگزیده یازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران از جمله خانواده شهید حاج احمد متوسلیان و خانواده شهید آیت الله اشرفی اصفهانی تقدیر کرد.

ملت ما ملتی بزرگ در دنیا است/ در فتح خرمشهر دنیا پذیرفت کشور عزیزمان ایران شکست‌ناپذیر است ، روحانی

واژه های کلیدی: ایران | خرمشهر | خانواده | ایثارگران | حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | دکتر روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs